Sıradaki içerik:

Venom: Zehirli Öfke 2’den ilk fragman yayınlandı

sv

TikTok’un yeni özelliği ortaya çıktı! Instagram ve Facebook’a rakip !

61 okunma — 12 Mayıs 2021 12:23
avatar

Geek

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Tiktok'Un Yeni Özelliği Ortaya Çıktı! Instagram Ve Facebook'A Rakip !

TikTok’un yeni özelliği nedir? Ne iş yarıyor? Kullanıcılar nasıl etkilenecek? TikTok en çok konuşulan sosyal medya platformlarının başında geliyor. Kullanıcıların çeşitli kısa videolar hazırlayıp, paylaştığı uygulama oldukça popüler oldu. Bu durum teknoloji devlerinin gözünden kaçmadı. Bilindiği üzere Instagram‘dan Reels, YouTube‘tan da Shorts isimli TikTok benzeri özellikler geldi.

Tiktok'Un Yeni Özelliği Ortaya Çıktı! Instagram Ve Facebook'A Rakip !
Tiktok'un Yeni Özelliği Ortaya Çıktı! Instagram Ve Facebook'a Rakip !

TikTok‘un video özelliği Instagram’da Reels adıyla kullanıma sunuldu. Şimdi TikTok cephesinde büyük bir hareketlenme başladı. TikTok yeni özelliği için önemli adımlar attı. TikTok, Facebook’a meydan okuyarak uygulama içi alışverişi test etmeye başladı. Şirket yetkilileri, Birleşik Krallık dahil birçok ülkedeki e-ticaret mağazaları ile anlaşma sağladı.

TikTok, söz konusu olan yeni özelliği ile Facebook uygulamasıyla rekabet içinde olacak. Yeni özellik olan uygulama içi alışverişi test etmek için birden fazla popüler markalar ile iş birliği yapmaya başladı.

Çin menşeili şirket Douyin’i örnek alacak. Douyin, sadece kurulduğu ilk yıldaa 26 milyar dolarlık e-ticaret yapmıştı. Bloomberg‘in haberine göre TikTok, Birleşik Krallık dahil pazarlardaki tüccarlarla, uygulamadaki milyonlarca kullanıcıya doğrudan ürün satmaya yönelik platform oluşturmayı planlıyor.

Tiktok'Un Yeni Özelliği Ortaya Çıktı! Instagram Ve Facebook'A Rakip !
Tiktok'un Yeni Özelliği Ortaya Çıktı! Instagram Ve Facebook'a Rakip !

TikTok, Facebook ile rekabeti artıracak bir adıma imza atıyor. Yeni özellikle sosyal medya ile çevrimiçi alışveriş arasındaki sınırı daha da bulanıklaştıracak. ByteDance Ltd.’nin geliştirdiği uygulama, uygulama içi alışverişi test etmek için sokak giyim markası Hype dahil markalarla çalışmaya başladı.

İlginizi Çekebilir:  Whatsapp'dan 15 MAYIS açıklaması !

Popüler video uygulaması, Çin‘deki kardeş şirketi Douyin’in başarısını taklit edecek. Douyin, yalnızca ilk faaliyet yılında 26 milyar dolarlık e-ticaret işlemini gerçekleştirmişti. Bloomberg’in haberine göre, TikTok Birleşik Krallık dahil pazarlardaki tüccarlarla, uygulamadaki milyonlarca kullanıcıya doğrudan ürün satmaya yönelik platform oluşturmaya çalışıyor.

TikTok, geçmişte içerik oluşturuculara Teespring ile entegrasyon yoluyla ürün satma, Shopify ile ortaklık yapma gibi bazı alışveriş hamleleri yaptı. Bu yeni prototip ise Instagram entegre edilen markaların hesaplarının altındaki alışveriş sekmesine benziyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli