Sıradaki içerik:

Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme

e
sv

İnstagram’da profil fotoğrafı yapılamayan fotoğraf

32 okunma — 02 Mayıs 2021 16:44
avatar

Halil AHMAD

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İnstagram'Da Profil Fotoğrafı Yapılamayan Fotoğraf

instagram’da bu fotoğraf hariç herşeyi profil fotoğrafı olarak yüklemek mümkün. Sosyal medyada profilinizi belirleyen ilk şey bir profil fotoğrafı , fakat koyabileceğiniz tüm fotoğraflara bu fotoğraf dahil değil.

Aynı zamanda bu değişik insan fotoğrafını profil yaparsanız dahi hesabınız kapatılacaktır.

Fare maskeli insan fotoğrafının Instagram’da yasak olmasının altında yatan nedir diye sorabilirsiniz. Kimilerine göre bu fotoğraftaki isnan bir seri katil.

Sosyal medyada viral olan bu fotoğraf Facebook ve Instagram gibi platformlarda kesinlikle yasak. Hatta bu fotoğrafı profiline yükleyenlerin hesapları direkt olarak kapatılıyor. 


Fotoğraf aslında bir maske tasarımcısı olan Samuel Canini tarafından çekilmiştir. Hatta kendisinin bir Instagram hesabı bile var ve normal bir insan. Ancak fotoğraftaki tasarım kötü niyetli kişiler tarafından kullanıldığı için Instagram gibi sosyal medya platformlarında tamamen yasaklanmıştır. 

Olayın aslı ise fotoğrafın Mavi Balina ve Momo gibi oyunlarda kullanılması. Tetişkin olmayan insanların ve çcukların kendilerine zarar verip hatta intihara sürüklendiği bu oyunlarda emirleri veren kişilerden bazıları bu fotoğrafı kullanıyordu. Bu sebeple instagramda ve sosyal medyada bu fotoğrafı profil yapamazsınız. Eğer bu esrarengiz fotoğrafı profil yaparsanız hesabınız kalıcı bir şekilde kapatılacaktır.

Fotoğraftaki normal bir insan olmasına rağmen yasaklanmasının asıl sebebi ise intihara sürükleyen oyunlarda kullanılması. Bu sebeple profil fotoğrafı yapmak yasak.
Şu yazımıza da bakabilirsiniz ;

İlginizi Çekebilir:  Çalınan Instagram Hesabını Geri Alma

GİRİŞ 26.11.2020 14:09GÜNCELLEME 26.11.2020 14:16

Instagram‘da profil fotoğrafları kullanıcıların zevkine göre değiştirilebiliyor. Ancak bir fotoğraf hariç. Fare görünümlü bir insan fotoğrafı Facebook ve Instagram gibi platformlarda kesinlikle yasak. Hatta bu fotoğrafı profiline yükleyenlerin hesapları direkt olarak kapatılıyor. 

İnstagram'Da Profil Fotoğrafı Yapılamayan Fotoğraf
İnstagram'da Profil Fotoğrafı Yapılamayan Fotoğraf

Olayın aslı ise fotoğrafın Mavi Balina ve Momo gibi oyunlarda kullanılması. Çocukların kendilerine zarar verip hatta intihara sürüklendiği bu oyunlarda emirleri veren kişilerden bazıları bu fotoğrafı kullanıyordu. 

Fotoğrafın asıl hikayesi ise bambaşka

Fotoğraf aslında bir maske tasarımcısı olan Samuel Canini tarafından çekilmiş. Hatta kendisinin bir Instagram hesabı bile var ve normal bir insan. Ancak fotoğraftaki tasarım kötü niyetli kişiler tarafından kullanıldığı için Instagram gibi sosyal medya platformlarında tamamen yasaklanmış. 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli