Sıradaki içerik:

Baş Belası canlı izle! ATV Baş Belası 5. yeni bölüm canlı izle! Baş Belası yeni bölümde neler olacak?

sv

NFT’ye dönüştürülen Doge “meme” 4 milyon dolara satıldı

32 okunma — 23 Temmuz 2021 03:16
avatar

Geek

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Nft'Ye Dönüştürülen Doge &Quot;Meme&Quot; 4 Milyon Dolara Satıldı

“Doge” meme Cuma günü 4 milyon dolara NFT (Non-Fungible Token) olarak satıldı. “Doge”un NFT dünyasında şimdiye kadar en yüksek fiyata satılan meme olduğunu belirtelim. 

Atsuko Sato tarafından NFT pazar yeri Zora’da satışa sunulan “Doge” Cuma günü en yüksek teklifi veren @pleasrdao’ya satıldı. 1,696.9 Ethereum’a alınan meme, o saatlerde 4 milyon dolara denk gelmekteydi. 

Bu arada meme’i satışa çıkaran Atsuko Sato’nun meme’de yer alan Shiba Inu cinsi köpeğin sahibi olduğunu belirtelim. Bir sonraki yüksek fiyatlı NFT satışı Grumpy Cat’in sahibinden gelirse, hiç şaşırmayız. 

Ne de olsa Nyan Cat GIF’inin sahibi Chris Torres,  GIF’in NFT versiyonunu Şubat ayında yaklaşık 600 bin dolara satmayı başarmıştı. “Disaster Girl” olarak bilinen meme ise fotoğraftaki kız Zoe Roth tarafından Nisan ayında yaklaşık 500 bin dolara satıldı.

Günümüzde 21 yaşında bir üniversite öğrencisi olan Zoe Roth, bu satışı, meme’in kontrolünü ele geçirmek istediği için gerçekleştirdiğini açıkladı. Roth’a hak vermemek elde değil. 4 yaşındayken çekilen bir fotoğrafın, internette küresel çapta popüler olması, büyürken işleri pek de kolaylaştırmamıştır.

Görünen o ki; Roth, Sato ve Torres; memeler paylaşılırken, hak ettikleri övgüyü kazanamamış olsa da; üretilen memeleri gelire dönüştürmeyi başardı.

İlginizi Çekebilir:  NFT pazar yeri Rarible, 14.2 milyon dolar yatırım aldı
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli