Sıradaki içerik:

Eğitim Süreci Hakkında Önemli Açıklama !

sv

WhatsApp ve Telegram Kavgası !

200 okunma — 16 Mayıs 2021 17:41
avatar

Geek

 • e 2

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Whatsapp Ve Telegram Kavgası !

Whatsapp ve Telegram: WhatsApp mesajlaşma uygulamasının yürürlüğe giren yeni sözleşmesi oldukça büyük tartışma konusu olurken, sosyal medyada alternatif uygulama Telegram ile WhatsApp arasında karşılıklı atışma yaşandı.

Whatsapp ve telegram kavgası

WhatsApp ve Telegram sosyal medyada birbirine girdi

Atışma sosyal medyada Telegram’ın paylaştığı bir resim ile başladı. Windows çöp kutusunun evrimini anlatan görselin en sonunda ise WhatsApp çöp kutusuna Facebook’un atıldığı bir ekleme yapıldı. Bunun üzerine WhatsApp verdiği cevapta Telegram’ın varsayılan olarak uçtan uca şifreleme sunmamasını ve bunu da gizli bir şekilde arkadaşlarına fısıldamasını gösteren bir resim kullandı. WhatsApp’ın paylaşımı sonrası tekrar cevap verme gereği duyan Telegram, hem Apple’ın hem Google’ın hem de WhatsApp’ın kendisinin mesajlara ulaşabildiğini aslında her şeyin bir yalan üzerine kurulduğunu dile getirdiği temsili bir görsel paylaştı.

Whatsapp Ve Telegram Kavgası !
Whatsapp Ve Telegram Kavgası !

Telegram’ın Whatsapp’a İlk Göndermesi

WhatsApp’ın bu hamlesi tahmin edeceğiniz üzere en çok rakip firmaların işine yaradı. Öyle ki yeni sözleşmenin duyurulmasının ardından birçok kullanıcı, WhatsApp’ı silip Telegram gibi alternatif uygulamalara yöneldi. Hazır sözleşme için kullanıcılara tanınan süre de sona ermişken bu durumu fırsat bilen Telegram ise Twitter hesabından en büyük rakibine sataştı.

İlginizi Çekebilir:  Green Card nedir, nasıl başvurulur? (Green Card başvuru şartları neler?)

WhatsApp’tan Telegram’a yanıt:

Whatsapp Ve Telegram Kavgası !
Whatsapp Ve Telegram Kavgası !

Bunun üzerine bir miktar sinirlenen WhatsApp Twitter hesabı ise Telegram’ın paylaşımına şu şekilde yanıt verdi: “Telegram yöneticisi: ‘… ve insanların bilmediği şey, varsayılan olarak uçtan uca şifrelenmediğimizdir.'”

Whatsapp Gizlilik Sözleşmesi İle İlgili Tekrar Hatırlatma Yaptı !

Whatsapp Ve Telegram Kavgası !
Whatsapp Ve Telegram Kavgası !

WhatsApp, bir Tweet daha atarak kullanıcıların 15 Mayıs’tan sonra hesaplarının silinmeyeceğini tekrar hatırlattı. Paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

“*Takvimi kontrol eder. Kahve katar”. Tamam. Hadi yapalım şunu. Hayır, kişisel mesajlarınızı göremiyoruz. Hayır, hesabınızı silmeyeceğiz. Evet, istediğiniz zaman kabul edebilirsiniz.”

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli