Sıradaki içerik:

Çalınan Instagram Hesabını Geri Alma

sv

Kendi kendine İngilizce öğrenmek mi istiyorsun ?

142 okunma — 02 Mayıs 2021 02:10
avatar

Geek

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kendi Kendine İngilizce Öğrenmek Mi Istiyorsun ?

Kursa gitmek istemiyorum , yurt dışına da gidemiyorum fakat İngilizce öğrenmek istiyorum diyorsan , kendi başına öğrenebileceğin bu dil için altın tavsiyeleri kaçırma. Eğer istersen başarabilirsin.

Müzik ve Filmlerden faydalan
Çoğu insan müzik dinlemeyi ve film izlemeyi sever. Akılda kalması en kolay yollardan biride müzikler ve filmlerdir. Örneğin ezberlemeye gerek duymadığın fakat sürekli dinlediğin müziği hiçbir zaman unutmazsın. Müziklerde sözlere eşlik etme filmlerdeki kelimeleri yakalamak hem çok keyifli hemde öğrenmek için en etkili, en kalıcı yollardan birisidir. Bu dili öğrenmek istiyorsan bu eğlenceli yolu dene.

Flashcard Hazırla
Kendin evde kolaylıkla hazırlıyabileceğin kartların önüne öğrenmek istediğin kelimeleri ve arkalarına anlamlarını yazabilirsin. Flashcard hazırlamak, böylece kelimeleri de hatırlamana yardımcı olacaktır.

Youtube’u Kullan
Saatlerimizi geçirdiğimiz sosyal medya sitelerinden Youtube’da aklınıza gelebilecek her türden milyonlarca video olmasına rağmen bunu faydalı bir şekilde kullanmak senin elinde. İngilizce öğrenebileceğin binlerce videoyla dilini geliştirebilir, ilgini çeken komik videolar , oyun videolarını İngilizce şekilde izleyip hem sosyal medyayı faydalı kullanıp hemde bu dili geliştirmen açısından en güzel ve en kolay yollarda biri.

İngilizce Günlük Tut
Yazmak akılda kalıcılık açısından çok önemlidir. Geçirdiğin günde heyecan verici bir olayı yazmak ; Arkadaşınla geçirdiğin güzel bir anıyı yazmak hem İngilizce gelişimin için hem de geriye dönüp baktığında keyif verici bir aktivite. Böylece aklına kazınacaktır.

İngilizce  Kitap Oku
Bazen insanı zor duruma sokup, okuma hızını yavaşlatsada İngilizce’yi geliştirmek için yapılabilecek en güzel eylemlerden. Ve en kalıcı öğrenme tekniklerinden biri İngilizce  kitap okumaktır. Üstelik bilmediğin kelimelere bakman kelime dağarcığını arttırıp, okuma telaffuzunuda geliştirecektir.

Korkmadan Konuş
İngilizce konuşmaktan korkmana utanmana gerek yok. Çünkü biz bu dili konuşmak için öğreniyoruz. Hatta korkacak bir şey olmadığını , utanılacak bir şey olmadığını fark et.

Emek Ver, Pes Etme !
Her şey de emek vermeden başaramayacağımız gibi İngilizce öğrenmek için de emek verip, pes etmememiz gerekiyor. Düşündüğümüzde dünyada sizin dilinizi bilmeyen biriyle konuşmak güzel olmaz mı ? Üstelik dünyadaki gelişmeleri takip etmek, araştırma yapmak için bilgiye erişebileceğin kapıları bu dille açabilirsin.


Sende bu yolları deneyerek evde, kendi kendine İngilizce konuşmaya başlayabilirsin.

Bu yazımıza da bakabilirsiniz ; Çalınan Instagram Hesabını Geri Alma

İlginizi Çekebilir:  Üniversite sınav sonuçları YKS (TYT - AYT - YDT) açıklandı mı? Sonuçlar ne zaman açıklanır?

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli