Sıradaki içerik:

WhatsApp ve Telegram Kavgası !

sv

Son Dakika: Kamu işçilerine zam geliyor

636 okunma — 17 Mayıs 2021 09:14
avatar

Geek

 • e 3

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Son Dakika: Kamu Işçilerine Zam Geliyor

Bugün 17 Mayıs, Kamuda çalışan işçiler için yakında başlayacak toplu sözleşme görüşmeleri öncesi Türk-İş ve Hak-İş hazırlıklarını sürdürüyor.Kamu işçilerinin mali ve sosyal haklarını belirleyen yeni toplu iş sözleşmesi için bu hafta önemli bir adım bekleniyor. 650 bin kamu işçisi için zam pazarlığı başlıyor.

Son Dakika: Kamu Işçilerine Zam Geliyor
Kamu içşi maaşına zam

650 bin kamu işçisinin maaşına yapılacak zam oranları için görüşmeler başlıyor.

Kamuda çalışan emekçilerin toplu sözleşme süreci için gözler görüşme takvimine çevrildi. Görüşmelerde işçiyi Türk-İş temsil ederken hükümet adına Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı katılacak. Türk-İş’in imzaladığı oran kamuda üyeleri bulunan Hak-İş için de bağlayıcı olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

Edinilen bilgilere göre bu yıl Türk-İş asgari ücrette olduğu gibi kamudaki toplu sözleşme sürecinde de Hak-İş ile birlikte hareket etme kararı aldı. Ulusal Kanal’ın ulaştığı bilgilere göre, Türk-İş ve Hak-İş bu yıl uzlaşı halinde ortak bir teklif sunacak.

Teklif metnini hazırlamak üzere olan konfederasyonların ilk altı ay için yüzde 15’lik bir zam isteyeceği öğrenildi. İkinci altı ay ve sosyal haklara ilişkin taleplere de son şeklinin verilmeye çalışıldığı belirtildi.

Son Dakika: Kamu Işçilerine Zam Geliyor
Kamu Içşi Maaşına Zam

Milyonlarca emekli ve memurun gözü toplu sözleşmelerde. Kamu çalışanı, Emekli Sandığı emeklisi ve kamu işçileri bu yıl toplu sözleşmeye girecek. 3.5 milyon memurun sosyal ve mali hakları, 2 milyon emekli memurun 2 yıllık zam oranları ve 650 bin kamu işçisinin 2 yıllık mali hakları belirlenecek.

İlginizi Çekebilir:  Dünya yörüngesindeki uyduların çeyreği Elon Musk\'ın kontrolüne geçiyor

2021 yılı milyonlarca kamu çalışanı ve işçi için önemli bir sene olacak. Bu yıl birçok kesim için toplu sözleşmeler imzalanacak. Böylece önümüzdeki 2 yılın zamları ve sosyal hakları da belirlenecek. 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli