Sıradaki içerik:

Debdebe Ne Demek? Debdebe Sözlük Anlamı Nedir?

sv

Popit nedir? Popit Ne Demek ?

83 okunma — 10 Eylül 2021 18:21
avatar

Geek

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Popit Nedir

Son dönemlerin en çok oynanan oyuncağı pop it nedir merak edenlerin sayısı gün geçtikçe çoğalıyor. Renk renk, desen desen, farklı ebatlarda ve değişik malzemeler ile üretilen bu oyuncaklar hem ülkemizde, hem de tüm dünya genelinde çok tercih ediliyor. Pop it oyuncakların bu kadar fazlar tercih edilmesinin nedeni, asmr ve stres atıcı özelliğinin bulunmasıdır.

Popit Nedir

Pop it özel silikon maddesinden yapılan bir tür stres atıcı oyuncak türüdür. Orjinali koku yapmayan, elde sıkıldığında şekli bozulmayan silikondan elde edilir. Ancak günümüzde çok fazla popüler olmasından dolayı sahte pop itler de üretilmektedir. Fiyat olarak orjinalinden daha ekonomik olan sahte pop it oyuncaklar, özellikle küçük çocuklarda sağlık sorunlarına neden olabilir. Bu nedenle satın aşamasında anne babaların çok dikkatli olması, orjinal ürün satın almasa bile sahtelerinin zararlarına dikkat etmesi gerekir.

Pop itler üzerinde yuvarlak hazneleri olan çift taraflı oyuncaklardır. Bu yuvarlak haznelere parmak ucu ile dokunulduğunda iç tarafa doğru çökme özelliği vardır. Yuvarlak haznelerin iç tarafa doğru çökerken çıkardığı sesler oyuncağın en büyük özelliğidir. Çıkan bu sesler ve oyuncağın parmak ucunda bıraktığı yumuşak hisin stres atmaya yardımcı olduğu düşünülmektedir. Bazı farklı malzemeden üretilen pop itler, içeri doğru bastırıldığında sert bir şekilde çöker ya da ses çıkarmaz. Bu pop it oyuncaklar sadece görüntü olarak pop ittir.

İlginizi Çekebilir:  Kitap Okumanın Sınavlar Üzerindeki Faydası

Genel olarak pop it stres atıcı oyuncaklar tek renkli ve göz yormayan, yumuşak renk tonlarında hazırlanır. Bunun nedeni görüntü olarak da sakinlik ve huzuru anımsatmasıdır. Ancak popüler olmasından ötürü bazı firmalar, değişik renk tonlarında hatta gökkuşağı pop it denilen rengarenk tonlarda da bu oyuncaklar üretmektedir.

Şekilde olarak ilk başlarda yuvarlak ve kare şeklinde pop it oyuncakları üretilmekteydi. Ancak şimdi, kalp, ananas, kelebek, çiçek gibi farklı modellerde de üretim yapılmaktadır. Son derece popüler olan bu oyuncakları tekli ya da 2-3 adetli anahtarlık şeklinde olanları da mevcuttur. Yine renk ve desen seçeneklerine sahip olan bu anahtar pop it çeşitlerini de hem büyükler, hem çocuklar severek kullanmaktadır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli