Sıradaki içerik:

Ay Tutulması Nedir?

sv

Kitap Okumanın Sınavlar Üzerindeki Faydası

37 okunma — 23 Ekim 2021 19:16
avatar

Geek

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kitap Okumanın Sınavlar Üzerindeki Faydası

Sınav senesinde kitap okumanın faydaları. Kitap okumanın faydaları. Kitap okumak sınavlarda netlerimizi arttırır mı? Üniversiteye hazırlanırken kitap okumanın ne gibi faydaları vardır? Kitap okursak üniversite sınavında daha yüksek puan alır mıyız?

Kitap Okumanın Sınavlar Üzerindeki Faydası

Sınav senesinde kitap okumanın faydaları yada sınav yılında kitap okumak. Bugün sizlere kitap okumaya başladıktan sonra özellikle sınavlarda ne gibi etkilerini olduğunu anlatmak istiyorum. Kitap okumak her yaştan ve her kesimden insanın yapması gereken bir aktivite. Kitap okumanın bilimsel bir çok faydası var. Fakat ben bilimsel faydalarına değil, özellikle sınava hazırlanan arkadaşlar için faydalarını anlatmak istiyorum.

Günümüzde Liseye Geçiş Sınavı (LGS), Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS), Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) gibi uzun sorulara sahip bir çok sınav var. Özellikle bu tür sınavlarda istenilen şey zamanı iyi kullanma ve okuduğunu anlama. Sınavların Türkçe bölümündeki soruların ne kadar uzun olduğunu biliyoruz. Artık Matematik bölümünde de uzun ve hikaye tarzı sorular görmeye başladık. Sınavı yapan kurumların istedikleri şey bizim zamanı iyi yönetmemiz ve anlatılanları anlayıp bizim bunları işlem şeklinde yazmamız. Bu soruları kolay bir şekilde yapmak istiyorsak tabi ki önce bol bol soru çözmeliyiz. Ama günümüzde bu soruları çözmek için sadece ders çalışmak yeterli değil. Bol bol kitap okumak sizin anlama ve yorum gücünüzü arttıracaktır. Yeni tarz sorularda sizden de istenilen tam olarak bu. Oku, anla ve yorumla. Kitap okudukça soruları tek seferde okuduğunuzda anlayacak duruma gelmiş olacaksınız. Bununla birlikte zamanı da oldukça iyi kullanmış olacaksınız.

İlginizi Çekebilir:  Bir iş veya sorun hakkında düşünülerek verilen kesin yargı ne demek ? Nedir?

Kitap okudukça sizde göreceksiniz ki, sınavlarda daha çok soru çözmeye başlayacaksınız ve puanların aynı oranda artacak. Kitap okumanın hayatımızda bir çok faydası var. Fakat ben bugün size sadece sınavlar için faydasını anlattım. Unutmayın ne kadar çok kitap okursanız, gireceğiniz sınavlarda soruları o kadar kolay anlar ve yorumlarsınız. Buda size zamanı yönetmeyi öğretir ve sınav sonunda benim zamanım yetmedi gibi bir cümle kurmak zorunda kalmazsınız.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli